Červenec 2014

Na nákupu za necelých 900,-Kč mě chtěli okrást o 250,-Kč

26. července 2014 v 11:04 | dolezite.sk |  CO PÍŠOU JINDE.

Nákup v Tescu

http://dolezite.sk/Jak-vydelava-Tesco-Wd4XNq.html

Konkrétní případ z Tesca v Boskovicích před pár dny. Na nákupu za necelých 900,-Kč mě chtěli okrást o 250,-Kč, tedy skoro o 1/3 hodnoty nákupu.


U informací se dokonce objevil i sám pan "manager", takže jsem mohl být i hnusnej - obyčejná prodavačka si to nezaslouží, ale tenhle chtě, nechtě musel se mnou absolvovat 15 minutovou procházku po obchodě, kde jsem kontroloval ceny, a že chyb tam bylo více než dost.

Ale i tak se ani neomluvil, na přímý dotaz, jak by postupoval, kdybych já tam chtěl ukrást 250,-Kč mi neodpověděl. Odpovím si sám - volal by Policii, asi na ně zavolám ČOIku.

Ale on samozřejmě za nic nemůže - SW je na houby, lidi neschopní.Tak nevím, mám dojem, že mi zákazníci mu SW nevybíráme a lidi taky ne. A jestli má problém se svými prodavačkami - on je vedoucí, má jednat. I když za ty podmínky, co tam panují, by měl držet hubu a krok a být rád, že tam je vůbec někdo ochotnej pracovat.

Jo - a poptal jsem se i na to zhnilý ovoce a zeleninu, co tam pořád prodávají. Za to taky nemůže, jim už to takhle dovezou. Chápete to někdo? Pokud jim dovezou zkažený maso, taky nám je prodají? Začínám mít strach, co je v těch marinovaných balíčcích ...

PS: Zde je účtenka, kde je označenozboží s vyšší cenou na pokladně než je nabízeno v regálech (původní cena 880,00 Kč - vráceno 253,00 Kč):


PŘIJDE KRACH A BÍDA, JAKÁ JEŠTĚ NIKDY NEBYLA ...

4. července 2014 v 22:30 | M.C |  CO SE DĚJE.

PŘIJDE KRACH A BÍDA, JAKÁ JEŠTĚ NIKDY NEBYLA, ŠOKOVAL SVĚT MILIARDÁŘ DONALD TRUMP


Servermoneynews.com publikoval varováníčtyř respektovaných osobností světového finančnictví. Ty se shodují na tom, že Spojené státy čekají zlé časy. Podle jejich názoru nebudou trpět jen lidí s nízkými příjmy, ale krize zasáhne i nejbohatší americkou vrstvu obyvatelstva.

Respektovaný švýcarský ekonom a investor Marc Faber, americký miliardář Donald Trump, ekonomický vizionář a autor knihy předpovídající krizi americké ekonomiky Robert Wiedemer, burzovní makléř a ekonom Peter Schiff se podle serveru moneynews.com shodují na tom, že Spojené státy stojí na kraji propasti.

Jsou přesvědčeni, že nadcházející finanční krize bude ještě horší než ta, která drtízemi od roku 2008.
Faber hovořil o další ekonomické hrozbě v posledních týdnech a měsících mnohokrát. Nyní je přesvědčen, že kolaps se blíží mílovými kroky. "Myslím, že obrovská katastrofa je opravdu blízko. Movití lidé mohou podle mého názoru v důsledku krize přijít až o polovinu svého majetku," pesimisticky předpovídá blízkou budoucnost Faber. Když byl dotazován, na kolik si je nadcházející krizí jistý, odpověděl, že "na 100 %", uvádí server.

Faber poukazuje na to, že jeho černé vize budou naplněny především "kvůli nezodpovědným krokům bývalého předsedy Státních rezerv Bena Bernankeho, který prosazoval politiku bezhlavého pumpování peněz do ekonomiky". S Faberem souhlasí i Peter Schiff, který říká, že problémy v roce 2008 se nám budou jevit v porovnání s těmi nadcházejícími jako marginální záležitost. "Opravdový kolaps nás teprve čeká," dodává Schiff.

Schiff ve svých pesimistických odhadech pokračuje dál a tvrdí, že nadcházející krize se bolestně dotkne každého Američana. "Dosavadní životní standard průměrného Američana se stane minulostí: Lidé od státu nedostanou sociální dávky anidůchody. Jednoduše proto, že na to kvůli amatérským krokům současné americké vlády nebudeme mít," ostře kritizuje Obamovu administrativu Schiff.

Mezi pravidelné kritiky kroků prezidenta Obamy a jeho týmu už tradičně patří i miliardář Donald Trump, který podle serveru moneynews.com předpovídá Spojeným státům stejný ekonomický kolaps, jaký si prožily státy typu Španělska aŘecka, a kritizuje půjčky od Číny. "Když nejste bohatý, musíte si někde půjčit. My si půjčujeme od Číny," říká Trump.
"Brzy budeme mít dluh 16 bilionů dolarů a než prezident Obama skončí ve svém úřadě, bude ten dluh ještě o mnoho vyšší. A když mluvíme o dluhu nad 20 miliard, tak potom následuje logické snížení ratingu. Bez ohledu na to, jak moc se snažíte dluh snižovat," varuje Trump.

Podle moneynews.com dokládá vážnost situace vedle komentářů těchto čtyř osobností také zlověstný graf publikovaný vloni v listopadu Markem Hulbertem na serveru MarketWatch.com. Graf ukazuje korelace mezi současnou situací na burze a tou, která nakonec vedla v roce 1929 ke krachu a následné celosvětové ekonomické krizi. Tyto šokující paralely o to více potvrzují podle serveru pesimistické výhledy vizionáře Roberta Wiedemera.

Wiedemer zachází ještě dále než Faber, Schiff a Trump. "Čísla mluví jasnou řečí. Spojené státy čeká 50% nezaměstnanost, 90% pokles akcií a 100% roční inflace. Aby server moneynews.com dodal Widemerovým vizím váhu, připomíná jeho předpověď z roku 2006, kdy ve své knize Americká bublinová ekonomika tvrdil, že Spojené státy postihne krize, která za dva roky skutečně přišla.

Ve svém posledním rozhovoru Wiedemer zmínil, že pokusy o zmírnění krize ji naopak ještě zhorší. "Všechny plány Washingtonu na záchranu ekonomiky země hanebně selhaly," sděluje Wiedemer tvrdou pravdu Američanům do očí. V další pasáži rozhovoru Wiedemer lakonicky hodnotí Bernankeho politiku založenou na pumpování peněz do ekonomiky slovy "peníze z nebe jsou cestoudo pekla".


NIA v tomto videu poukázala na to, že keď sa stratí dôvera, tak sa vecí začnú mlieť veľmi rýchlo. Rýchlejšie ako by sme očakávali...