Rozdělení federace bylo nezákonné a protiústavní?

4. února 2015 v 15:36 | M.C |  CO PÍŠOU JINDE.

Rozdělení federace bylo nezákonné a protiústavní?

Otevřený dopis prezidentu republiky M. Zemanovi
Vážený pan
Ing. Miloš Z e m a n
prezident (?) republiky
Pražský hrad
119 08 Praha 1

V Holešově, 2. února 2015
Vážený pane prezidente,
dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji pozdravil . Nebudu Vás dlouho obtěžovat s vědomím, že máte dost svých vlastních státnických a pracovních povinností, nicméně obracím se na Vás ve věci velmi závažného charakteru, kterým je, nejen podle mého mínění, zásadní otázkaexistence našeho státu.
Nevím, zda se i k Vám doneslo (nevím, zda relevantní) konstatování, že existence naše České republiky po rozdělení Československa nemá oporu v zákoně z čehož vyplývá, že žijeme v neexistujících republikách. V podstatě jde o naprosto fatální , lze se domnívat že promyšlenou chybu či spíše záměr, který byl polistopadovými politiky spáchán podvodem politických stran a jejich vůdčích představitelů V. Klause a V. Mečiara na občanech tehdejší ČSFR. Rozdělení republiky totiž předcházelo důležité usnesení Federálního shromáždění České a Slovenské Federativní Republiky , které se se usneslo na tomto ústavním zákoně

Čl. 1
(1) V referendu mohou být předloženy občanům České a Slovenské Federativní Republiky k rozhodnutí zásadní otázky formy státoprávního uspořádání České a Slovenské Federativní Republiky.

(2) O návrhu na vystoupení České republiky nebo Slovenské republiky z České a Slovenské Federativní Republiky
lze rozhodnout jen referendem.
Konec citace.
Vážený pane prezidente, nepochybuji o Vaší geniální paměti, kdy veřejnost udivujete řadou událostí, výroků, bonmotů a dějů z dob dávno i méně minulých a proto si netroufnu zapochybovat o tom, že si nebudete pamatovat události , kdy došlo k rozdělení ČSFR na dvě samostatné republiky, Českou republiku a Slovenskou republiku. Ovšem to hlavní gró spočívá v tom, zda ve Vaší paměti je uložený akt realizovaného obecného referenda k otázce rozdělení ČSFR a nepochybuji, že si na něj při sebelepší vůli nepamatujete. Znamená to, že se shodujeme na tom, že požadované obecné referendum k rozdělení republiky nebylo provedeno, ačkoliv jak výše uvedeno, Federální shromáždění České a Slovenské republiky se na tomto aktu, jako podmínky pro případ rozdělení republiky, usneslo! Rozdělení republiky a rozpad federace bez vypsání lidového hlasování , tj. referenda, ovlivnilo a dosud ovlivňuje nejen politickou kulturu a politiku jako takovou, ale i existenci právního vědomí v Česku i na Slovensku.
Vážený pane prezidente, toto zjištění vyvolává u občanů jistý druh existenční fóbie ve smyslu obav, v jakém neprávním státě žijeme. Skutečnost, že k rozdělení ČSFR došlo bez splnění Ústavou stanovených podmínek, že ve skutečnosti došlo k podvodu na občanech, neboť nenaplněním tohoto ústavního ustanovení politici spáchali jeden z největších politických podvodů v dějinách Českého, potažmo Slovenského státu, činí tyto obavy oprávněné a relevantní.
Dnes to vypadá, pane prezidente, že žijeme v neexistujících republikách, protože referendum neproběhlo, rozdělení bylo tedy nezákonné a existence ČSFR trvá. Jinými slovy všechno, co politici napáchali a způsobili od takzvaného rozdělení v roce 1992 je bohužel neplatné, proto také Česká a Slovenská Federativní republika fakticky nikdy nezanikla z čehož vyplývá, že jsme nadále ve společném svazku dvou republik jako Česká a Slovenská federativní republika a proto nejsme a ani nemůžeme být ani členy EU, ani členy NATO, resp. členy ostatních mezinárodních orgánů a organizací.
Co Vy na to, pane prezidente?
S přáním pevných nervů, dobrého zdraví, mnoha úspěchů v domácí i mezinárodní politice, v úctě

Jiří B a ť a , důchodce,
Holešov , okr. Kroměříž

PS: Z výše uvedených důvodů neuvádím jaké republiky jste prezident, za což se omlouvám.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama