k 6.2.2016

8. února 2016 v 22:44 | M.C |  DOPISOVATELÉ
REPORTÁŽ A VIDEA ZE SOBOTNÍCH DEMONSTRACÍ PROTI ISLAMIZACI ČR

Demonstrace začala shromážděním Národní demokracie a skupin Čest, Svoboda a respekt a Za naši kulturu a bezpečnou zem na Vítězném náměstí v Dejvicích ve 13 hodin. Odtud jsme zanedlouho šli na Loretánské náměstí, kam jsme došli před 14. hodinou. Pochodu se zúčastnilo ca 1.500 lidí Na Loretánském náměstí následovaly projevy. Demonstraci zahájila Lucie Hašková, která řekla že se snažila domluvit s pořadateli dalších demonstrací, ale ti bohužel neměli zájem.


Zejména projev předsedy Národní Demokracie Adama Bartoše byl velice dobrý nebudu zde psát o čem mluvil, protože celý projev stojí za to. Adam se za dobu co je v politice velmi výrazně zlepšil, když před dvěma lety začínal, tak uměl jako novinář dobře psát, ale veřejné projevy mu dělaly problémy, od té doby ale získal zkušenosti a stal se z něj dobrý řečník
Video z projevu Adama Bartoše https://www.youtube.com/watch?v=PWemke4lj4k
projev si můžete také přečíst zde:

Dále mluvil Jiří Černohorský, ze skupiny Čest svoboda respekt zejména o situaci v EU a pokrytectví a lžích západních politiků

a Pavel Krejčí, šéfredaktor stránek infowars.cz, který mluvil o situaci na celém světě a o silách, které stojí v pozadí, jako jsou rotschildové, rockefellerové apod. Oba mluvili také velice dobře. Projev Pavla Krejčího si můžete prohlédnout zde:

najdete tam rovněž fotky z demonstrace a další videa.

Dále mluvila Nela Lísková, zástupkyně velitele národní domobrany plk. Marka Obrtela, která vyzývala k zakládání oddílů domobrany ve všech městech a vesnicích a vstupu do nich. Národní domobrana má především bránit vlast před islamisty, protože na naše politiky spoléhat nemůžeme. viz: https://www.youtube.com/watch?v=opvg3g4rIHQ

můžete se podívat také na nově spuštěný web národní domobrany: http://narodnidomobrana.cz/

Poté mluvil Jan Skácel, předseda Českého hnutí za národní jednotu


občanský aktivista Václav Šimek, rovněž za domobranu i další řečníci. V 15 hodin Adam Bartoš ukončil demonstraci a vyzval účastníky k pochodu na Hradčanském náměstí, kde právě začala demonstrace hnutí Blok proti islámu a úsvitu přímé demokracie.

Jediná věc, která se mi na této demonstraci a pochodu nelíbila bylo místo, protože Loretánské náměstí je dosti zapadlé místo a i cesta k němu vede přes vedlejší ulice, proto nás po cestě vidělo jen málo kolemjdoucích. Pořadatelé mi řekli že bohužel nebylo možné najít lepší místo, protože všechny ostatní náměstí v okolí měly předem ¨zaregistrované jiné skupiny.

Mezitím, od 14 hodin byla na Můstku demonstrace proti islamizaci, kterou pořádal Tomio Okamura. Na této demonstraci jsem z časových důvodů nebyl, proto nevím přesně kolik tam bylo lidí, účastníci demonstrace mi říkali že to bylo mezi 1.000 a 2.000 lidí. Okamura sice nemluvil špatně, ale jeho demonstrace byla zbytečná až kontraproduktivní, neboť vedla jen ke tříštění sil. Organizátoři demonstrace na vítězném a Loretánském náměstí mi řekli, že původně se měl Okamura účastnit této demonstrace a pochodu, ale pak to odmítl, a rozhodl se udělat vlastní akci.

Okamura se zjevně i přes takto závažnou situaci, ve které se naše země a celá Evropa nachází, připravuje pouze na volby, do kterých půjde společně s SPO (Zemanovci), a proto zřejmě bude vystupovat na demonstracích již pouze s nimi a ne s konkurenčními politickými stranami, které by mu mohly odebrat voliče. Okamura na závěr demonstrace dokonce odrazoval demonstranty od toho, aby šli na Hradčanské náměstí, údajně proto že se tam chystají provokace a rvačky s policií. Přitom se tam nic takového nestalo. Pokud by se Okamura a jeho příznivci zúčastnili demonstrace na Vítězném a Loretánském náměstí a poté přešli na Hradčanské náměstí, byla by účast na obou akcích ještě vyšší. Bohužel Okamura to odmítl. Okamura si tedy v podstatě již teď dělá jen volební kampaň, místo toho aby spolu s ostatními bojoval proti islámské imigraci.

Projev Okamury

Projev senátora Veleby

Od 15 hodin začala demonstrace na Hradčanském náměstí, kterou pořádal Blok proti islámu Martina Konvičky a úsvitu přímé demokracie. V době když jsme tam přišli z Loretánského náměstí již byla polovina náměstí plná a přicházeli další lidé. Celkem se tam sešlo asi 15.000 lidí. Na náměstí se snažili dostat i anarchisté, a údajně došlo i ke rvačkám s policií v Nerudově ulici, ale o tom nemám bližší informace. Policie udělala kolem celého náměstí zátarasy, údajně proto, aby oddělila obě skupiny, ale kvůli těmto zátarasům se tam nedostala ani řada odpůrců islamizace, kteří byli na Můstku a poté se chtěli dostat na Hradčanské náměstí. Nebýt obstrukcí ze strany policie, mohla být účast ještě vyšší. Demonstrace byla velice dobře a profesionálně organizovaná, což jistě stálo dost peněz, např. za stavbu tribuny, za pronájem velkoplošné obrazovky apod.

Na demonstraci řečnil Martin Konvička, poslanci úsvitu i řečníci z ciziny, např. z německého hnutí Pegida (Evropští patrioti proti islamizaci západu). Na velkoplošné obrazovce ukazovali videa z mnoho jiných evropských měst, kde probíhaly demonstrace ve stejnou dobu, záběry z této demonstrace byly zase posílány do ciziny a Martin Konvička pronesl pro demonstranty v jiných zemích krátký projev v angličtině. Média bezostyšně lžou, že na demonstraci bylo sotva 3000 lidí, přitom je na videích jasně vidět, jak hustě stojí lidé vedle sebe. Na ploše zhruba 5.000 metrů čtverečních stálo na každém metru několik lidí, proto je zjevné že demonstrantů bylo více než deset tisíc.
Projevy ovšem nebyly tak úderné jako na Loretánském náměstí a zaměřovaly se pouze na muslimskou imigraci a ne na její pozadí a příčiny a související problémy. Trochu mě zklamalo, že organizátoři po skončení demonstraci prostě ukončili a nevyzvali k žádnému pochodu např. k úřadu vlády. Takto velká demonstrace by měla být zakončená pochodem a ne se jen tak rozejít.

Po jejím oficiálním ukončení následovala na stejném místě krátká spontánní demonstrace, kterou pořádala Skutečná demokracie vedená Zdeňkem Ponertem a Milošem Cachem, kteří zdůrazňovali že lid v České republice stále nemá právo vyvolat referendum a hlasovat v něm a dokud nebude schválen zákon o všeobecném referendu nebude v ČR žádná demokracie, ale bude nadále pokračovat diktatura politických stran. Na místě lidé podepisovali petici za referendum

Projev Konvičky

Zbytek demonstrace
bohužel tohle tříhodinové video není sestříhané, proto doporučuji pustit v čase 1 hod. 31min, konec je v čase 2 hod. 52 min

Po skončení demonstrace jsem šel k úřadu vlády, protože tam původně měla demonstrace pokračovat. Přímá cesta na Klárov po zámeckých schodech byla zablokována policií, tak jsem musel jít oklikou přes Nerudovu ulici a Malostranské náměstí. Na Klárově ale byli především zastánci imigrace, takzvaní sluníčkáři. Bylo jich několik stovek a jednalo se o anarchisty, Banderovce (ukrajinské fašisty), příznivce premiéra Sobotky a podobná individua. Je pozoruhodné, že anarchisté, kteří si sami říkají antifašisté v poslední době úzce spolupracují s Banderovci- stoupenci ukrajinských nacistických kolaborantů za druhé světové války. Zřejmě si myslí, že nejlépe se bojuje proti údajnému fašismu (odmítání islamizace ČR), tím že se spojí se skutečnými fašisty. Proto mezi zastánci islamistů byly vidět černo-červené banderovské prapory a podobné symboly.

Na Klárově bylo hodně policistů, téměř tolik co demonstrantů. Policisté vytvořili zátarasy před úřadem vlády, a k němu se proto nedalo dostat. Mezi anarchisty nimi se objevovaly i skupinky odpůrců islamizace, kteří přišli z Hradčanského náměstí, ale nebylo jich mnoho, zeptal jsem se jednoho policisty, kde jsou odpůrci imigrace a ten mi řekl, že na druhém břehu řeky a proto jsem odešel přes most do Starého města. Policista mi však lhal, protože tam už mnoho lidí nebylo. Naopak někteří aktivisté vedení Věrou Řezníčkovou a Pavlem Matějkou byli na Klárově a snažili se dostat k úřadu vlády. Když jsem se to dozvěděl, chtěl jsem se vrátit na Klárov, ale policisté mezitím uzavřeli Mánesův most. Na staroměstské straně mostu stáli vlastenci na malostranské straně mostu stáli anarchisté a mezi nimi policisté, kteří nás nechtěli pustit na Malou stranu. K větším incidentům ale nedošlo. Pak policisté začali přes svůj kordon pouštět tramvaje. Tak jsme si řekli že pojedeme tramvají a zbytek demonstrantů (40-50) odešlo na staroměstskou a odtud odjelo tramvají na Klárov. Tam už ale nikdo nebyl. Jak odpůrci imigrace tak anarchisté se mezitím rozešli a policisté se také rozcházeli.

Anarchistů a dalších stoupenců islamizace Evropy ,takzvaných sluníčkářů ve srovnání s minulými demonstracemi také přibylo, protože se pohybovali na různých místech ve více skupinách je těžké odhadnout jejich celkový počet, ale myslím že to bylo tak 500-1.000, což není zase tolik když vezmeme v úvahu že byli přivezeni z celé republiky (např. Brněnští anarchisté prý posílali do Prahy autobusy, není mi známo kdo je platil) . My co jsme proti imigraci jsme nad nimi měli drtivou mnohonásobnou převahu.

Co se týká chování policie nedocházelo k velkým incidentům mezi demonstranty a policií , jen ojediněle, například ke zcela zbytečnému zatčení několika demonstrantů, např.jednoho za to že na Loretánském náměstí střílel do vzduchu z plynové pistole po skončení projevu Adama Bartoše. Avšak policie dělala zbytečné obstrukce, jako blokády ulic, kvůli kterým byl pohyb v centru Prahy obtížný a někteří lidé se na demonstrace ani nedostali. Jistě to není vina řadových policistů, věřím že velká většina je na naší straně, neboť oni také nechtějí mít problémy s muslimskými imigranty, ale bohužel musí poslouchat rozkazy od vlastizrádných politiků.

Celkově hodnotím sobotní demonstrace velice dobře, konečně jsme ukázali vlastizrádným politikům že národ s nimi nesouhlasí a že lidé jsou schopni a ochotni se postavit na odpor proti postupné islamizaci naší vlasti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama