Březen 2016

Orbánov prejav k 168. výročiu maďarskej revolúcie, v ktorom tvrdo útočil na Brusel a migráciu.

30. března 2016 v 12:34 | M.C |  CO PÍŠOU JINDE.

"Brusel chce odstrániť národné štáty." Orbánov ostrý prejav sa raketovo šíri internetom

Orbánov prejav k 168. výročiu maďarskej revolúcie, v ktorom tvrdo útočil na Brusel a migráciu.

Prisťahovalectvo do Európy nie je podľa maďarského premiéra Viktora Orbána náhodný jav, ale plánovaná a riadená akcia. Video z jeho ostrého prejavu k príležitosti maďarského štátneho sviatku zdieľajú tisíce ľudí.

"V Európe je zakázané vysloviť pravdu"
Európa dnes nie je slobodná, pretože sloboda sa začína vyslovením pravdy - a dnes je v Európe vysloviť pravdu zakázané, povedal 15. marca na nádvorí Národného múzea v Budapešti v slávnostnom prejave v rámci osláv 168. výročia protihabsburskej revolúcie predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

"Je zakázané hovoriť, že Európu ohrozuje sťahovanie národov, že prisťahovalectvo prináša na tento kontinent kriminalitu a teror, a zakázané je hovoriť aj to, že "nejde o náhodný jav, ale o plánovanú a riadenú akciu," povedal vo videu Orbán pred zhromaždenými priaznivcami, medzi ktorými bola aj tisícka Poliakov.

Podľa Orbána je zakázané poukazovať na to, že utečenecká vlna nie je neúmyselný alebo náhodný reťazec dôsledkov, "ale vopred plánovaná a riadená operácia". Tvrdí, že Brusel tým chce odstrániť poslednú bariéru multikulturalizmu - suverénne národné štáty.

V Bruseli sa podľa jeho slov teraz pokúšajú čo najrýchlejšie prisťahovať a rozmiestniť cudzincov, pričom mnohé národy už pochopili, že to ohrozuje ich budúcnosť.

"K pribrzdeniu sťahovania národov treba najskôr pribrzdiť Brusel," konštatoval ministerský predseda a dodal, že nemožno dovoliť, aby sa Brusel postavil nad zákony. Orbán avizoval, že jeho krajina si začne hľadať spojencov, pretože v tejto situácii treba "obnoviť jednotu Európy". Hoci sa podľa Orbána snaží migrácia schovať za súcit a humanitu, jej skutočná tvár je "okupácia území".


Václav Havel byl jedním z nejproradnějších lidí, kteří se nám všem připletli do života

30. března 2016 v 12:32 | M.C |  CO PÍŠOU JINDE.

Václav Havel byl jedním z nejproradnějších lidí, kteří se nám všem připletli do života

Václav Havel byl jedním z nejproradnějších lidí, kteří se nám všem připletli do života, jenž zradil všechno kolem sebe a zprofanoval i pravdu a lásku.
zrůda Havel
článek + tex je původní s odkazem na zdroj ..

Jak se stát čtyřnásobným prezidentem

Pamatuji dobře na tu dobu v prosinci 1989. Havel opakovaně prohlašoval, že je ochoten kandidovat na prezidenta pouze pod podmínkou, že se bude jednat jen o dočasný "revoluční" mandát k převedení země na cestu demokratických změn. Zároveň však jeho klaka už měla připraveny Havlovy barevné fotografie, kterými masově oblepovala republiku. Jeho popularita se totiž v té době vůbec nemohla srovnávat s popularitou Dubčeka a dokonce i Adamec pro něj představoval soupeře, jemuž by mnoho občanů tehdy dalo přednost. Demokratické přímé volby proto pro něj vůbec nepřicházely v úvahu, podle tehdejších průzkumů by Havel dostal tak 1% hlasů.

Tehdy Havel poprvé podvedl svého spojence. Pod záminkou dočasného mandátu a příslibu podpory Dubčeka v příštích svobodných volbách se spojil s předlistopadovým komunistickým kádrem Čalfou a dílem sliby, jež později porušil, a dílem nátlakem na stávající poslance revolučními prostředky - prostřednictvím studentů a skupiny kolem Kocába - se nechal zvolit komunistickým Federálním shromážděním. Daleko tento postup neměl k vydírání. Dubček se za ústupek stal předsedou Federálního shromáždění.
Když o půl roku později měl Havel svůj slib splnit, tak už mu natolik zachutnala moc, čehož se předvídavě obávala jeho první žena Olga, že se nechal zvolit podruhé. Byl to podraz na Dubčeka. A tady se vlastně datuje počátek rozpadu Československa. Často se to přičítá neprávem Klausovi a Mečiarovi, ale oni jen už řešili důsledky. Nehledě na to, že kdyby se byl býval stal Dubček prezidentem - byť jen přechodným -, nikdy by politici typu Mečiara a třeba Sloty nezískali takový vliv, jenž vedl k separatistickým náladám Slováků. Dubček se s touto zradou nikdy nevyrovnal.

Nesmíme zapomenout ani na to, jak těsně před prvními svobodnými volbami se Havel podílel na diskreditaci strany KDU, když Ruml obvinil jejího předsedu Bartončíka, že byl agentem StB, což se nikdy nepodařilo doložit. To neznamená ani kladné, ani záporné hodnocení; ovšem to zákeřné použití presumpce viny před volbami bylo nechutné. Po volbách byla rovněž pod taktovkou Havla diskreditována Československá strana socialistická tzv. akcí Melantrich. Vyvolal to Havlův dopis o svobodě slova. Paradoxně právě z balkónu Melantrichu mohl Havel poprvé masově oslovit veřejnost. Tento "vděk" byl pro Havla příznačný. To konstatuji, ačkoliv vliv zmíněných stran a jejich tehdejších politiků vůbec nepostrádám.

Cena doktora Mengele na rok 2015

29. března 2016 v 17:22 | M.C |  CO PÍŠOU JINDE.

Shromáždění za lidská práva Ústavu pro studium porušování lidských práv
se rozhodlo udělit následující cenu:


V úterý 29. 3. u příležitosti návštěvy čínského presidenta v Praze a pokrytectví některých politiků a organizací i tzv. "aktivistů" kteří upozorňují na porušování lidských práv v Číně a nevšímají si stejného, nebo i horšího porušování lidských práv v České republice jsme se rozhodli udělit našim politikům

Cena doktora Mengele na rok 2015
českým politikům:
Václav Klaus, Miroslav Kalousek, Bohumil Sobotka, Pavel Bělobrádek, Jiří Diensbier, Andrej Babiš, Milan Chovanec, Karel Schwarzenberg, Martin Stropnický, Robert Pelikán a Václav Havel in memoriam

Pro porušování lidských práv, vzhledem k jejich současné či předchozí roli v porušování, podpoře porušování, nebo ignorování porušování ústavního pořádku České republiky, který zahrnuje Ústavu, Listinu základních práv a svobod a mezinárodní smlouvy o lidských právech, včetně Mezinárodního paktu o Hospodářských, sociálních a kulturních právech a Mezinárodního paktu o občanských a politických právech, které jsou uvedeny v rámci české právní vyhlášky č. 120/1976 Sb.

Udílení cen proběhne tak že ceny budou předány na úřadu vlády ČR a poté budou kopie cen předány na ČTK, některým dalším médiím a na velvyslanectví některých států. Pokud se chcete připojit, ozvěte se mi na tento email nebo na číslo 737 742 110. Budeme rádi, když se této akce účastní co nejvíce lidí

To, co je přísnější v ústavním pořádku, platí a práva zaručená v obou paktech nesmí být snížena. Stát musí vždy pracovat na jejich zlepšování. Tato práva, mimo jiné zahrnují právo na práci a právo na byt. Oba tato práva byla, po pádu komunismu, hrubě porušena post-komunistickým státem. Jedením z nejvýznamnějších porušení, dle Globálního indexu otroctví, je otroctví. Dalším významným porušením je způsob, jak "exekuce" (zabavení majetku) jsou prováděny takzvanými "exekutory", kde pro neexistující nebo minimální dluh, jedinec často ztrácí svůj domov a stane se bezdomovcem, zatímco tito státem autorizovaní úředníci mohou vniknout do jeho domova, když tam není, a zabavit majetek, aniž by mu museli předem doručit dokumenty, že něco dluží. Mohou dokonce zabavit a prodat v aukci majetek, který je v tom domově, a který patří někomu jinému, než "dlužníkovi". V souvislosti s otroctvím, Česká republika má nejvyšší procento otroků z celé Evropy. Tak hrubé všeobecné porušování lidských práv v Československu v době socialismu nikdy neexistovalo. Nejhorší je to, že post-komunistický režim, zatímco je zapojen do tak hrubého porušování, nebo je za něj zodpovědný, měl tu drzost opakovaně maximálně kritizovat jiné národy pro porušování lidských práv, a to navzdory skutečnosti, že tyto národy je porušují mnohem méně. Mezi hlavní hrubé porušování lidských práv post-komunistického režimu je zničení vysoce rozvinuté kultury, školství, průmyslu, vytvoření bezdomovectví, korupce, rasové diskriminace, justičního a policejního systému, který zcela ignoruje zákony a ústavní pořádek, fabrikuje falešná obvinění a důkazy, zavírá lidi do vězení nebo psychiatrických léčeben na doživotí pro zločiny, které nespáchali, nebo pro psychické choroby, které nemají. Také udržuje minimální mzdu a důchod na asi poloviční úrovni, než která odpovídá stavu české ekonomiky, tím, že umožňuje tunelování finančních prostředků (v podobném rozsahu jako je velikost státního rozpočtu) do daňových rájů, do šedé a černé ekonomiky, umožňuje odsávání financí ze státních zakázek formou úplatků, atd.
www.DoctorMengele.com


UBOHÝ REŽIME!

27. března 2016 v 16:20 | M.C |  CO PÍŠOU JINDE.

NE Bruselu - Národní demokracie

·
UBOHÝ REŽIME! Účastník protiprávně rozpuštěné demonstrace "ZA ČESKOU REPUBLIKU!" Vladimír Štádler podává svoje svědectví:

"Mediální pomluvy, nálepkování, lži, brutální zatýkání řečníků, zmatená policie. Jen těžko podat, jak se dnes předvedl shnilý EuroSobotkovský režim. Bojí se svobody slova a dělá chyby, které se mu vymstí. Chyby jako psané přes kopírák, které ukončily i komunistický režim.

Zatkl jsi, režime, Adama Bartoše, kterého si hluboce vážím. Honili jsme ti pak, režime, celé odpoledne Tvojí vlastní policii, která zmateně nestíhala náš pochod svobodných občanů nikde dohnat. Rozestavoval jsi těžkooděnce, jezdil autíčky, filmoval nás kamerou... a my Ti zahli do nejbližší ulice a hrdě šli dál. Mladí, staří, které, odporný režime, urážlivě nazýváš pravicovými extrémisty a neonacisty.

Dnes jsi, režime, předvedl totální bezmocnost policejní logistiky nás dostat. A pak jsme se ze své svobodné vůle vrátili ke Svatému Václavovi. A tam jsi, režime, opět brutálně a zbaběle zasáhl a sebral Jirku Černohorského. Zbyla nám ale pořád Lucka Hašková a s tou jsme si došli pro oba zatčené řečníky do Bartolomějské. Stejné, nechvalně proslulé Bartolomějské, kde komunistický režim mlátil a mučil zatčené. Nejdřív jsi nám, režime, pustil Jirku a pak i Adama. Pokládám si za čest, že jsem byl jedním z prvních, který mu podal ruku. Stejně jako komunisti, jednou budeš režime tak zbabělý, že nenajdeš odvahu proti nám policii poslat. Ti dnes brutálně zasahující kluci, kteří by mohli být mými synky, se nám všem potom omluví za to, jaké odporné Eurozaprodanecké lůze byli nuceni sloužit."

Z lodního deníku 1. palubního důstojníka rozkradené Československé námořní plavby, dnes učitel Námornej školy v Bratislavě

Režim neunesl projev Adama B. Bartoše v Praze

26. března 2016 v 21:17 | M.C |  CO PÍŠOU JINDE.


Režim neunesl projev Adama B. Bartoše v Praze a za pomoci těžkooděnců rozehnal pokojnou demonstraci Národní demokracie. Fašizace ČR pokračuje!


Režimní loutková vláda Bohuslava Sobotky provedla další brutální zákrok proti lidu a občanům s vlasteneckým cítěním a odporem vůči migraci. Policie a těžkooděnci rozpustili ohlášenou demonstraci Národní demokracie na Václavském náměstí v Praze dnes odpoledne [1]. Adam B. Bartoš tvrdě zaútočil na servilní a vlastizrádnou politiku české vlády, která si jezdí do Bruselu a do Berlína pro instrukce, jak vládnout. Fašizace společnosti pokračuje zběsilým tempem. Poté, co bezpečnostní výbor parlamentu ČR tento čtvrtek kvitoval vládní návrh na posílení pravomocí policie, aby ta mohla vnikat do bytů a domů bez soudního příkazu a zabavovat legálně držené zbraně, se dnes odpoledne v Praze nezdráhala zasáhnout proti klidné a pokojné demonstraci Národní demokracie.


Předseda strany Adam B. Bartoš byl zatčen, podle nepotvrzených zpráv kvůli tomu, že vyzval, aby vlastizrádci národa, kteří kopírují notičky Bruselu a podporují migranty, byli potrestání trestem nejvyšším. Policie na to konto demonstraci rozpustila kvůli paragrafu o útoku proti skupině osob (verbální napadení politiků ČR). Zajímavé, že když jiní aktivisté napadnou verbálně prezidenta republiky, nic se neděje a policie věc odloží, psali jsme o tom zde. Pan Bartoš de facto jen jinými slovy vyjádřil moje slova ze včerejšího pořadu na Svobodném rádiu, kde jsem hovořil o tom, že politika současné vlády a kroky k demilitarizaci obyvatelstva a podpora migraci, kvótám a bezvízovému styku s arabskou zemí (Tureckem) je politikou vlastizrady a procesem autogenocidy, vlastního dobrovolného vyhlazování národa.

Narychlo svolaná kontra-demonstrace ČSSD


Podle posledních zpráv se režim snažil zabránit pochodu Národní demokracie před sídlo ČSSD, kde Mladí sociální demokraté narychlo svolali blokační kontra-demonstraci na podporu politiky a vlády Bohuslava Sobotky [2]. Strach a obavy ze střetu byl tak obrovský, že policie dostala příkaz najít si záminku a demonstraci Národní demokracie rozpustit ještě předtím, než se vydá na pochod k Lidovému domu, sídlu ČSSD. Policisté sami říkají, že něco se začíná dít a režim začíná mít strach z vlastních občanů. Úkoly a cíle, které Angela Merkelová vytyčila české vládě na poslední návštěvě Bohuslava Sobotky v Německu, se nedaří naplňovat podle harmonogramu a odpor vůči islamizaci v ČR roste každým dnem.Interní zprávy bezpečnostních služeb ukazují, že v Česku významně vzrůstá odpor vůči vládě i mezi členy bezpečnostních složek. Stále více policistů má vnitřní morální problém nadále hájit protinárodní režim reprezentovaný loutkovou vládou Bohuslava Sobotky. Demonstrace v Praze ze dne 6. února ukázala, že epizoda zaměstnance Českého rozhlasu (který si stěžoval, že mu jistý policista odmítl pomoci s poukazem na to, že ČRo nevysílá pravdu) není zdaleka ojedinělá. Nervozita politických špiček by se dala krájet a blížící se volby do krajů na podzim by mohly nebezpečně zamíchat regionální politikou. Ve chvíli, kdy v současné kritické situaci v Evropě je jediným zájmem vlády a poslanců, jak lidem odebírat legálně držené zbraně, to znamená, že rukavičky ohleduplnosti a politické korektnosti šly dolu a teď už létají vzduchem nikoliv argumenty na podporu migrace a obohacování, ale pendreky a facky.Lidé už nevěří vládě jako celku. Věří několika málo politikům a zejména prezidentovi Zemanovi. Každá politická elita, která má vyšší prioritu na podporu cizinců a migrantů, než na podporu vlastních občanů, je vládou vlastizrádnou a zfašizovanou. Diskuse s občany se nepřipouští. Občan má držet hubu a krok. A těch pár lidí, kteří mají odvahu postavit se za národní práva, ti jsou pozatýkáni, rozpuštěni a rozehnání. V Německu by to bylo úplně stejné, jenže na demonstrace Pegidy chodí statisíce lidí a policisté mají strach a jsou schováni před hněvem lidu za obrněnými zásahovými vozy, nikoho si nedovolí zatknout. Do českých ulic je potřeba dostat více lidí. Ale jak se zdá, v rámci prokleté nedělní (vlastně sobotní) knedlíkové pohody je většina lidí v ČR zatím lhostejných k politice nasunování prvků NWO ze strany politiků v ČR. Stejně jako v roce 1938 a 1939 si chce většina národa tu likvidaci vlastní země asi "vysedět" až do hořkého konce na gaučích u televize, tehdy u rádia.
Vláda Bohuslava Sobotky, podobně jako Benešova vláda, v určité chvíli ze země uprchne. Až bude zle a islamisté budou v ČR chodit od domu k domu a provádět razie, současné české elity budou v bezpečí daleko pryč. Nezodpovědná politika, vlastizrádná politika, dovede zemi k rozvratu a stejně jako na konci I. a II. republiky se bude říkat, že za to můžou ti zrádcové ze západu. Ale co to bude platné, když koncepty NWO, které ze západu do ČR importují cizí elity, jsou veškerou silou realizovány elitami českými, které v plánu NWO a islamizace Evropy hrají roli kolaborantů, kteří si jezdí pravidelně každý kvartál do ciziny pro seznamy úkolů od svých páníčků.

Augiášův chlév, který v ČR reprezentuje zkorumpovaná vláda prolezlá pestrou směsicí individuí, od oligarchy s čapími hnízdy, přes gumového kejvala, bývalého pučistu proti zmíněnému kejvalovi, až po divadelního herce s lampasáckými kalhotkami, je potřeba vyčistit. Občané musí zavčas zatáhnout za záchrannou brzdu a v nejbližších volbách vyházet současné politické špičky od moci. Dokud je čas. Protože Češi mají zvyk, že na všechno je času dost a nechávají vše až na poslední chvíli. Ale procesy NWO jsou nezvratné. To není jako vyzvednout si novou občanku na poslední chvíli, nebo na poslední chvíli podat daňové přiznání. Procesy NWO se nedají revokovat, mezinárodní smlouvy a svazky jsou prakticky (s výjimkou revoluce nebo rekurzu národní politiky) nezrušitelné a pokud někdo bude čekat moc dlouho, tak může zjistit, že už je pozdě. Až přijdete na úřad a za přepážkou na berňáku bude muslimka zahalená od hlavy až k patě v černém a tvrdým hlasem vám řekne, že musíte počkat půl hodiny, protože teď přepážku zavírá a jde na polední modlitbu.

To se potom lidé začnou divit, až jim děti začnou domů tahat modlitební koberečky ze školy, kde je nafasují od pana ředitele, který nedávno konvertoval. To se budou lidé divit, až jim budou děti mlátit o podlahu hlavičkama při odříkávání koránu a v 15 letech jim přivedou ukázat těhotnou přítelkyni ve věku 13 let s oznámením, že jim imám v mešitě požehnal. To se budou lidé divit, až se budou rušit fotbalové zápasy a liga, protože podle wahábismu sport odvádí pozornost od modliteb. To se budou lidé divit, až se budou na náměstích kamenovat ženy, které si vyšly na procházku bez zabalení do černého pytle. A neziskovky budou kázat hodnoty o tom, jak je vepřové nezdravé a jak alkohol ničí mozkové buňky. A i když si lidé zvyknou, že nebudou Vánoce, Velikonoce, ani sport v televizi, ztráta národní identity, jazyka, kultury, knih, zvyků a obyčejů bude pro několik příštích generací opravdu děsivým zážitkem v rámci islamizace Evropy.

Nedejte se! Choďte do ulic, choďte na demonstrace. Přesvědčujte policisty, aby se dali na vaší stranu. Aby se obrátili proti těm, kteří jsou skutečnými nepřáteli lidu a národa. Bojujeme za společnou věc, za přežití národa v novém konceptu, který nechápeme. Nový světový řád je rozvíjen všude okolo nás. Čím rychleji pochopíte, tím lépe pro vás. Bez vlastního postoje a odporu nelze čekat změnu.
-VK-
Šéfredaktor AE NewsNE Bruselu - Národní demokracie

26. března 2016 v 17:05 | M.C |  CO SE DĚJE.

doporučujeme >> další projekt >> http://www.cudo.sk/NE Bruselu - Národní demokracie


Místopředseda Národní demokracie Luke Belson komentuje zadržení předsedy strany Adama B. Bartoše Policií České republiky, ke kterému došlo dnes 26. března v 14:42 hodin, v samotném úvodu demonstrace "ZA ČESKOU REPUBLIKU!" u pomníku Svatého Václava na Václavském náměstí v Praze po jeho obecném a právně nezávadném tvrzení "vlastizrádci zaslouží trest nejvyšší". Tuto demonstraci svolali Národní demokracie a spolek Za naši kulturu a bezpečnou zem.

odkaz na video je níže, ale nutno mít FB profil..

Vážení občané,
vážení kolegové z vlasteneckých politických stran, hnutí a spolků!


Tento režim, představovaný vlastizrádnou vládou ČSSD, ANO a KDU-ČSL, uvrhává náš národ a stát do skutečné katastrofy. Odmítá naslouchat hlasu občanů České republiky a neváhá použít těch nejnižších prostředků, aby prodloužil svoji agónii a nevyhnutelný politický konec. Dnes se rozhodl jít do konfrontace s vlastními občany a znemožnil jim svobodně vyjádřit vlastní názor na řádně ohlášené demonstraci a rozpustil ji.

Dnes znemožnili vyjádřit názor předsedovi Národní demokracie a rozpustili naší demonstraci, zítra to samé provedou vaší straně, vašemu hnutí a vašemu spolku. Dovoluji si vás proto požádat o slyšitelný a viditelný projev solidarity. Nikoli nezbytně kvůli politickým postojům Národní demokracie, ale kvůli principu a kvůli této budoucnosti této země. Svoboda slova je zaručeným ústavním právem, je nedělitelná a musí patřit všem!

Nepochybuji, že PČR jednala na základě politické objednávky eurofilní a protičeské ČSSD a našeho statečného předsedu Adama B. Bartoše zadržela jen proto, aby vytvořila záminku pro rozpuštění naší demonstrace. Nepochybuji, že PČR dostala pokyn od ministra vnitra Chovance z ČSSD, aby za každou cenu zabránila uskutečnění našeho pochodu před Lidový dům, doupě xenofilní strany, která již dávno není "sociální" a již vůbec ne "demokratická". Součástí tohoto plánu byla i aktivizace Mladých sociálních demokratů, kteří doslova na poslední chvíli, protiprávně a s posvěcením Magistrátu hlavního města Prahy, obsadili námi řádně oznámený a zarezervovaný prostor před Lidovým domem, kam měl náš pochod po skončení demonstrace dorazit.

V tuto chvíli bohužel nemohu být s vámi přímo na místě, protože každým dnem očekávám narození potomka a musím asistovat rodině, ale jsem v nepřetržitém spojení s předsednictvem strany a našimi právními zástupci, kteří již začali podnikat první nezbytné kroky.

Dovolte, abych jménem Národní demokracie poděkoval vám, statečným občanům, jakož i kolegům z dalších politických stran, hnutí a spolků, kteří jste se přímo na místě za našeho předsedu postavili a vydali jste se do Bartolomějské ulice podat na samotnou PČR hromadné trestní oznámení, následně pak do Krakovské ulice, kde je náš předseda zadržován a v tuto chvíli, ke zděšení bezpečnostních složek, jako svobodní občané nekontrolovatelně "korzujete" v centru Prahy a nabíráte další nespokojené občany. Právě jsem dostal informaci, že byl zadržen náš kolega Jiří Černohorský ze spolku ZNKaBZ.

Vlast nedáme, bruselský diktát nepřijímáme!
Za hlasem předků, za svrchovaný český stát!
Luke Belson, MBA
místopředseda Národní demokracieKdo potlačuje studenou fůzi a další převratné technologie?

21. března 2016 v 12:02 | M.C |  CO PÍŠOU JINDE.
Sovětská věda proti iluminátům - Kdo potlačuje studenou fůzi a další převratné technologie?

V tomto videu, které má jen něco přes 10 minut se dozvíte, že sovětští vědci už v 60 letech znali studenou termojadernou fůzi, což je nevyčerpatelný zdroj levné energie, ale z politických důvodů byl vývoj zastaven, stejně jako v pozdějších desetiletích v USA i v dalších zemíchdalší video.. duležité info je v 10minutách 40 vteřinách

Studená fúze: Revoluce ve výrobě energie je tady?

Studená fúzeStudená fúze byla dlouhou dobu pro vědeckou obec pouhým mýtem, který měl vzniknout jen díky špatným experimentům a chybám v měření. Ostatně podobně jako transmutace prvků, o níž jsem kdysi psal.
Dnes se však mj. díky italskému vynálezci jménem Andrea Rossi dostává opět do silného zájmu médií, a to zcela oprávněně (byť ta česká dělají, jako by se vlastně nic nedělo). V pátek 28. října totiž proběhly plánované testy nového 1MW E-Cat reaktoru za dozoru mnoha vědců a investorů a skončily velkým úspěchem.
Abych vás uvedl do obrazu a mohli jste experimentu lépe porozumět a náležitě užasnout nad jeho výsledky, pojďme se nejprve podívat na historii a pozadí výzkumu studené fúze.

Co je to studená fúze?

Jedná se o typ jaderné fúze - tedy v překladu slučování jader atomů různých prvků. Dalším typem je např. termonukleární fúze, která probíhá uvnitř hvězd. Protiklad jaderné fúze je jaderné štěpení, jež se využívá v reaktorech jaderných elektráren.
Studená fúze je jedinečná v tom, že čistým způsobem a za pokojové teploty generuje obrovské množství energie, aniž by po sobě zanechala jakýkoliv nažádoucí odpad. Jediné, co po ní zbyde, je prvek vzniklý transmutací - v případě Rossiho reaktorů fúzí niklu a deuteria vzniká měď (přesněji řečeno dva její izotopy Cu 63 a 65).
Synonymem pro studenou fúzi je zkratka LENR - tedy Low-Energy Nuclear Reaction (nízkoenergetická jaderná reakce).

O objevitelích a výzkumu studené fúze

Dr. Martin FleischmannDr. Martin Fleischmann se narodil roku 1927 v Karlových Varech. V jedenácti letech se s rodinou přestěhoval do Velké Británie. Byl výborným studentem a již v roce 1950 (23 let) získal doktorát na Královské univerzitě v Londýně. V Británii pak přes 30 let vyučoval jako vysokoškolský profesor - od konce 60. let na University of Southampton. Roku 1972 se po dvouletém působení jako prezident ISE začal více soustředit na výzkum a došel k několika důležitým objevům a vynálezům na poli elektrochemie. Později dostal od Královské společnosti medaili za elektrochemii a termodynamiku.

více zde

Andrea Rossi a reaktor E-Cat

Italský vědec Andrea Rossi se inspiroval experimentem Fleischmanna a Ponse a necelý rok po jeho zveřejnění započal vlastní výzkum. První exotermickou reakci pozoroval o 8 let později (rok 1998). Až v roce 2007 dospěl k převratným objevům ve fúzi niklu a deuteria, načež pozastavil téměř všechny své další projekty a začal se soustředit výhradně na studenou fúzi. Spojil síly s profesorem Sergiem Focardim z Boloňské univerzity, jenž se již od roku 1992 rovněž tomuto tématu věnoval. Společně začali vyvíjet první reaktor E-Cat. Dne 14. ledna 2011 zveřejnili první pokus s 10kW stolním reaktorem.
A jak jsem se již zmiňoval v úvodu, 28. října letošního roku proběhly první veřejné zatěžkávací testy nového 1 MW reaktoru, které dopadly na výbornou.
Za 5 hodin a 30 minut samočinného chodu dokázal E-Cat reaktor vyprodukovat 2635 kWh, což je v průměru bezmála 480 kWh za hodinu. A to vše jako naprosto čistá energie, jež je s reaktorem dostupná již téměř zdarma.
-"Is this an Energy Revolution?"
-"Yes, and most people have not understood this fact." -Sergio Focardi
Tento reaktor se skládá ze 107 paralelně zapojených menších 10kW reaktorů, z nichž každý je tvořen třemi ještě menšími paralelně zapojenými jednotkami o výkonu 3,3 kW. Celý reaktorový kontejner má rozměry 2,6×2,6×5 metrů a váží 13,6 tuny.
Během fúze byla přečerpávána voda o teplotě lehce nad 18 °C, která se v reaktoru pod tlakem 55 barů přeměňovala na páru o průměrné teplotě 104 °C. Vzniklá pára je odváděna do kondenzační komory a poté se vrací zpět do oběhu.
Původně měla první 1MW E-Cat elektrárna vyrůst v Řecku pod správou Defkalion Green Technologies Inc., ale z licenční dohody nakonec sešlo, a premiérová elektrárna se tak patrně přesouvá do USA k investorské společnosti AmpEnergo Inc.. Sám Rossi má v plánu rozjet automatizovanou výrobu reaktorů a vytvořit pobočky v Miami, Bostonu a Manchesteru (New Hampshire).

Studená fúze je tady, jen se s tím smířit…

Téma studené fúze je nyní v poněkud zvláštním stavu. Od počátku 90. let, kdy pokusy Fleischmanna a Ponse nebyl nikdo jiný schopen v krátké době replikovat, se na ni nahlíží jako na pouhou báchorku. Vědci celého světa jsou k ní skeptičtí více než k čemukoli jinému. Tedy samozřejmě až do doby, kdy spatří reaktor na vlastní oči (ti otrlí dokonce i poté).
Ani média si příliš neví rady s tím, jak studenou fúzi uchopit. Není to věru triviální téma a člověk se musí orientovat aspoň v základech fyziky, aby tyto informace mohl odpovědně předávat dál. Výsledky dosavadních experimentů jsou považovány za až příliš dobré, než aby byly pravdivé. A tak, až na několik výjimek, jen všichni s nedůvěrou vyčkávají, kdy se konečně provalí, že to celé byl podvod, aby se mohli v klidu vrátit zpět k věcem, které bezpečně znají.
Nicméně těší mě, že se těch pár výjimek našlo a že se o studené fúzi a Rossiho vynálezu pozvolna začíná mluvit. Stejně jako každý převratný vědecký objev, i studená fúze si žádá svůj čas, než ji veřejnost plně pochopí, ověří a přijme. Dlouhá desetiletí byla pouhým nechtěným dítětem vědy, jež nemělo budoucnost. Jen několik málo osvícených dokázalo spatřit jeho nezměrný potenciál a prozíravě předpovědět, jak v dospělosti změní svět. A díky těmto několika osvíceným dnes, ač si to možná ještě nechceme připustit, stojíme u zrodu energetické revoluce.

Je Babiš ministr nebo podnikatel?

19. března 2016 v 16:32 | M.C |  CO SE DĚJE.

Je Babiš ministr nebo podnikatel?Dokument starý 26 let: Z projevu Václava Havla v prosinci 1989

6. března 2016 v 12:37 | M.C |  CO PÍŠOU JINDE.

Dokument starý 26 let: Z projevu Václava Havla v prosinci 1989


ha ha ha to jsem vás hezky obelhal..


Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků… Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím.

Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce. // V budoucnu se podle mého mínění musí prezidentský úřad vymezit.

Prezident nemůže mít tak velké pravomoci jaké má dnes. Pro mě není rozhodující s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismem. Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovím vám: O republice lidské, která slouží člověku a proto má naději, že i člověk poslouží jí. // Za svůj třetí úkol považuji podporu všeho, co povede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, nemocných, těžce pracujících, příslušníků národnostních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní.

Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují. // Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme nejen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by to mohlo oslabit naši povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat… Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice víc než kdo jiný.

Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoliv jiného. Musíme sice od jiných mnoho brát a mnohému se učit, ale musíme to po dlouhé době dělat zase jako jejich rovnoprávní partneři, kteří mají také co nabídnout. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor! Ptáte se s údivem, jestli to bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení, včetně dalších dokumentů a ministři na svých konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od neekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizí nebo podobně. Jestli se sem tam zdvihne cena cigaret nebo něčeho jiného, to v téhle chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících.

Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme. // Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme. Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury… Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci, nebo dokonce ke ztrátě základních sociálních jistot, musí naši ekonomové přijmout prostě jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné NEJDE TO.

11 Responses "Dokument starý 26 let: Z projevu Václava Havla v prosinci 1989