Kdo potlačuje studenou fůzi a další převratné technologie?

21. března 2016 v 12:02 | M.C |  CO PÍŠOU JINDE.
Sovětská věda proti iluminátům - Kdo potlačuje studenou fůzi a další převratné technologie?

V tomto videu, které má jen něco přes 10 minut se dozvíte, že sovětští vědci už v 60 letech znali studenou termojadernou fůzi, což je nevyčerpatelný zdroj levné energie, ale z politických důvodů byl vývoj zastaven, stejně jako v pozdějších desetiletích v USA i v dalších zemíchdalší video.. duležité info je v 10minutách 40 vteřinách

Studená fúze: Revoluce ve výrobě energie je tady?

Studená fúzeStudená fúze byla dlouhou dobu pro vědeckou obec pouhým mýtem, který měl vzniknout jen díky špatným experimentům a chybám v měření. Ostatně podobně jako transmutace prvků, o níž jsem kdysi psal.
Dnes se však mj. díky italskému vynálezci jménem Andrea Rossi dostává opět do silného zájmu médií, a to zcela oprávněně (byť ta česká dělají, jako by se vlastně nic nedělo). V pátek 28. října totiž proběhly plánované testy nového 1MW E-Cat reaktoru za dozoru mnoha vědců a investorů a skončily velkým úspěchem.
Abych vás uvedl do obrazu a mohli jste experimentu lépe porozumět a náležitě užasnout nad jeho výsledky, pojďme se nejprve podívat na historii a pozadí výzkumu studené fúze.

Co je to studená fúze?

Jedná se o typ jaderné fúze - tedy v překladu slučování jader atomů různých prvků. Dalším typem je např. termonukleární fúze, která probíhá uvnitř hvězd. Protiklad jaderné fúze je jaderné štěpení, jež se využívá v reaktorech jaderných elektráren.
Studená fúze je jedinečná v tom, že čistým způsobem a za pokojové teploty generuje obrovské množství energie, aniž by po sobě zanechala jakýkoliv nažádoucí odpad. Jediné, co po ní zbyde, je prvek vzniklý transmutací - v případě Rossiho reaktorů fúzí niklu a deuteria vzniká měď (přesněji řečeno dva její izotopy Cu 63 a 65).
Synonymem pro studenou fúzi je zkratka LENR - tedy Low-Energy Nuclear Reaction (nízkoenergetická jaderná reakce).

O objevitelích a výzkumu studené fúze

Dr. Martin FleischmannDr. Martin Fleischmann se narodil roku 1927 v Karlových Varech. V jedenácti letech se s rodinou přestěhoval do Velké Británie. Byl výborným studentem a již v roce 1950 (23 let) získal doktorát na Královské univerzitě v Londýně. V Británii pak přes 30 let vyučoval jako vysokoškolský profesor - od konce 60. let na University of Southampton. Roku 1972 se po dvouletém působení jako prezident ISE začal více soustředit na výzkum a došel k několika důležitým objevům a vynálezům na poli elektrochemie. Později dostal od Královské společnosti medaili za elektrochemii a termodynamiku.

více zde

Andrea Rossi a reaktor E-Cat

Italský vědec Andrea Rossi se inspiroval experimentem Fleischmanna a Ponse a necelý rok po jeho zveřejnění započal vlastní výzkum. První exotermickou reakci pozoroval o 8 let později (rok 1998). Až v roce 2007 dospěl k převratným objevům ve fúzi niklu a deuteria, načež pozastavil téměř všechny své další projekty a začal se soustředit výhradně na studenou fúzi. Spojil síly s profesorem Sergiem Focardim z Boloňské univerzity, jenž se již od roku 1992 rovněž tomuto tématu věnoval. Společně začali vyvíjet první reaktor E-Cat. Dne 14. ledna 2011 zveřejnili první pokus s 10kW stolním reaktorem.
A jak jsem se již zmiňoval v úvodu, 28. října letošního roku proběhly první veřejné zatěžkávací testy nového 1 MW reaktoru, které dopadly na výbornou.
Za 5 hodin a 30 minut samočinného chodu dokázal E-Cat reaktor vyprodukovat 2635 kWh, což je v průměru bezmála 480 kWh za hodinu. A to vše jako naprosto čistá energie, jež je s reaktorem dostupná již téměř zdarma.
-"Is this an Energy Revolution?"
-"Yes, and most people have not understood this fact." -Sergio Focardi
Tento reaktor se skládá ze 107 paralelně zapojených menších 10kW reaktorů, z nichž každý je tvořen třemi ještě menšími paralelně zapojenými jednotkami o výkonu 3,3 kW. Celý reaktorový kontejner má rozměry 2,6×2,6×5 metrů a váží 13,6 tuny.
Během fúze byla přečerpávána voda o teplotě lehce nad 18 °C, která se v reaktoru pod tlakem 55 barů přeměňovala na páru o průměrné teplotě 104 °C. Vzniklá pára je odváděna do kondenzační komory a poté se vrací zpět do oběhu.
Původně měla první 1MW E-Cat elektrárna vyrůst v Řecku pod správou Defkalion Green Technologies Inc., ale z licenční dohody nakonec sešlo, a premiérová elektrárna se tak patrně přesouvá do USA k investorské společnosti AmpEnergo Inc.. Sám Rossi má v plánu rozjet automatizovanou výrobu reaktorů a vytvořit pobočky v Miami, Bostonu a Manchesteru (New Hampshire).

Studená fúze je tady, jen se s tím smířit…

Téma studené fúze je nyní v poněkud zvláštním stavu. Od počátku 90. let, kdy pokusy Fleischmanna a Ponse nebyl nikdo jiný schopen v krátké době replikovat, se na ni nahlíží jako na pouhou báchorku. Vědci celého světa jsou k ní skeptičtí více než k čemukoli jinému. Tedy samozřejmě až do doby, kdy spatří reaktor na vlastní oči (ti otrlí dokonce i poté).
Ani média si příliš neví rady s tím, jak studenou fúzi uchopit. Není to věru triviální téma a člověk se musí orientovat aspoň v základech fyziky, aby tyto informace mohl odpovědně předávat dál. Výsledky dosavadních experimentů jsou považovány za až příliš dobré, než aby byly pravdivé. A tak, až na několik výjimek, jen všichni s nedůvěrou vyčkávají, kdy se konečně provalí, že to celé byl podvod, aby se mohli v klidu vrátit zpět k věcem, které bezpečně znají.
Nicméně těší mě, že se těch pár výjimek našlo a že se o studené fúzi a Rossiho vynálezu pozvolna začíná mluvit. Stejně jako každý převratný vědecký objev, i studená fúze si žádá svůj čas, než ji veřejnost plně pochopí, ověří a přijme. Dlouhá desetiletí byla pouhým nechtěným dítětem vědy, jež nemělo budoucnost. Jen několik málo osvícených dokázalo spatřit jeho nezměrný potenciál a prozíravě předpovědět, jak v dospělosti změní svět. A díky těmto několika osvíceným dnes, ač si to možná ještě nechceme připustit, stojíme u zrodu energetické revoluce.

Aktualizace 12. února 2012: LENR v laboratořích NASA

Lukáš Frýdek v komentáři upozornil na videoreportáž z výzkumného centra NASA, kde se LENR zabývá mj. Joe Zawodny. Součástí videa je zjednodušené vysvětlení reakce.
Některé podrobnosti se můžete dočíst v PDF publikaci LENR at Glenn Research Center (Cleveland, Ohio) z loňského roku.

Aktualizace 14. února 2012: Andrea Rossi ve 2hodinovém rozhovoru

Dále je také k dispozici velmi zajímavý a obsáhlý rozhovor s Andreou Rossim ze 14. ledna mimo jiné také o tom, jak bude vypadat domácí E-Cat jednotka.
Výroba domácích ohřevných E-Cat jednotek má začít na podzim letošního roku a v zimě by tak mohly být dostupné první kusy. V první fázi se počítá s rychlostí výroby milion E-Cat jednotek ročně. Nezávaznou předobjednávku můžete vyplnit na oficiálních stránkách E-Cat. Výroba prý začne, až se jich nashromáždí aspoň 10 tisíc.

Aktualizace 27. května 2012: Reportáž z experimentu pro vědce

Objevil jsem video z testu reaktoru E-Cat, který byl určený primárně pro vědce a proběhl 6. října 2011. Mluví se v něm také o tom, že by ohřevné E-Cat jednotky mohly být dobře využívány k odsolování mořské vody a pomoci tak v suchých oblastech. Potenciální možnosti využití jsou opravdu ohromné. Tlačítkem [CC] vpravo dole si můžete zapnout anglické titulky.

Aktualizace 2. srpna 2012: Is Commercial LENR the Real Deal?

Vyšla aktualizovaná analýza možnosti reálného komerčního využití LENR od Tylera van Houwelingena.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama